Unit Price in Google Sheets DISTANCE LEARNING & SELF-ASSESSING

Students will be solving 10 problems in Google Sheets on unit price. Students will calculate the better price between two options for 10 items. Students will input the cheaper price into the Google Sheets cells. The cells will turn green when the answer is correct and the cells will turn red when the answer is incorrect. This resource is great for self-assessment! 

CLICK HERE, to purchase!

No comments:

Post a Comment