Unit Rates Coloring Worksheet (Christmas Edition)

Students will be calculating the better buy for eight Christmas food items. They will use the unit price to color a Christmas picture. Students will also calculate how much money they will be spending in total for their Christmas dinner.

Your students will love working in small groups on this coloring worksheet. Students will need crayons, markers, or colored pencils. 


CLICK HERE, to purchase!

No comments:

Post a Comment